Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2019 Kia Rio İncelemesi
#1
Kompakt segmentler konu olduğunda Kia’nın sadeliği ve basitliği ön plana çıkarması markaya daha önce avantaj sağlamıştı. 2019 Rio modelinde de Kia’nın aynı politikaya devam ettiği görülmekte. Aracın basit ama hoş tasarımı ve gerekli özelliklerinin araçta barındırılıyor olması yeni model Rio ile ilgili söylenebilecek şeyler. Kia, Rio modelinin paketlerini geçtiğimiz yıllara göre yarıya indirdi. Bu da Rio sahibi olmak isteyen kişilerin seçmekte en zorlanacakları opsiyonun renk olacağı anlamına geliyor.

2019 model Kia Rio incelemesinde aracın model paketlerinde azaltılmaya gidilmiş olsa da Rio yine de hatchback ve sedan modellerle müşterilerinin karşısına çıkacak. Küçük araba sınıfında tasarımıyla dikkat çeken Rio’nun 2019 yılında da hem müşterileri hem de markayı sevindireceği kesin.

Özellikle şehir içi kullanımı için tasarlanmış olan Rio Hatchbacklerin sedan modellerine göre daha büyük rağbet görmesi beklenmekte. Geçtiğimiz yıllarda Kia’nın kompakt modellerinde hatchback tercihi kullanıcılar açısından ağır basmaktaydı.

Rio’nun tasarımının da özellikle far bitişlerinde hemen tanınan özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün. Her iki modelin de arka kasasının daha sportif bir bitişe sahip olduğu belirtilebilir. Bunun yanında Rio’nun hatchback modelindeki bilinçli olarak uzatılmış olan çatı boyu araca daha modern ve estetik bir hava katmakta.

2019 model Kia Rio teknik özelliklerinden bahsedilirken aracın çok özel ve olağan dışı donanıma sahip olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Ancak önceki modellerde de olduğu gibi, müşterisinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacağını söylemek de yanlış olmaz. Kia, Rio modelinde ilk defa Apple CarPlay ve Android Auto teknolojilerini opsiyonel olarak müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Rio, bunun yanında LED farlar ve otomatik acil durum frenleme sistemini de yine opsiyonel olarak müşterilerinin tercihine sunmakta.
Bul
Cevapla
#2
Bu segment için bu özellikler gayet tatmin edici duruyor.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi