Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2019 Mercedes CLS Hakkında
#1
Yen platformu MRA üzerinde geliştirilen 2019 CLS, teknik ve donanımsal olarak E ve S Serilerinin parçalarından meydana geldi.İç mekan olarak E serisini benimseyen model, elektronik ve sürüş destek sistemleri konusunda ise S serisi ile aynı olacak.

Neredeyse tamamen alüminyumdan oluşan bir gödeye sahip olan, sağlamlığını arttırmak için bünyesindeki çelik oranını da arttırdı.

Selefine göre 52 mm daha uzun olan modelin yüksekliği ise 12 mm daha azaltıldı. Zaten basık bir model olan CLS, artık daha da eğimli bir tavan çizgisine sahip.Bu da bagaj hacminin küçülmesine neden olmuş.Bagaj hacmi 520 litre.Ancak modelin selefine ve yeni E Serisne göre daha sessiz olduğunun altı çiziliyor.

Ön bölümde çıkıntılı hava girilerleri ve splitter fark yaratıyor.Yan bölümlerde ise hafif çizgiler, arkada ise led farlar dikkat çekiyor.

Gelelim kabine. 12.3 inçlik renkli gösterge paneli ve büyük bir bilgi-eğlence ekranı bizi karşılıyor.Multimedya sisteminin hemen altında 4 tane, toplamda da 6 tane havalandırma çıkışı bulunuyor.Bu havalandırma çıkışları sıcaklık değerine göre mavi ve kırmızı renkte çalışıyorlar. Direksiyon da yine S Serisindeki ile aynı.

Arka yolcuların alanı ise hala aynı.Dar ve basık.Ancak üçüncü koltuğun eklendiğinin altını da çizelim.

Donanımsal özellikler arasında; masajlı koltuklar, parfümlü ve hava temizleyen klima sistemi, dört köşe kontrolü, yarı otonom yönlendirme, kablosuz şarj, aracı dışarıdan çalıştırma ve kilit açma fonksiyonlarına sahip NFC sistemi, Burmester ses sistemi, Nappa deri döşeme koltuklar yeralıyor.

Artık hibrit motor seçeneğine de sahip olan model 362 beygirlik 500 nm tork üreten 3.0 litrelik motor ile yollara çıkacak.Bu ünitenin kombine edildiği vites seçeneği ise 9 ileri otomatik.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi