Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda ilginç otonom otomobil projesini CES Fuarı'na taşıdı
#1
[Resim: honda-augmented-driving-concept.jpg]

Las Vegas'ta her sene düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), eskiden sadece adını taşıyan "tüketici elektroniklerine" ev sahipliği yapıyordu. Fakat günümüzde fuar pek çok otomobil firmasının yeni teknolojilerini göz önüne serdiği bir alana dönüşmüş durumda. Honda da bu kervana katılan son üreticiler arasına girdi.

[Resim: honda-augmented-driving-concept.jpg]

Oldukça çarpıcı konsept tasarımı ile karşımıza çıkan Japon firma, bu modele Augmented Driving Concept adını vermiş. İsmine bakıldığında aklınızda hemen canlanabilecek bol ekranlı bir aracı unutun zira bu model çok daha farklı bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor. Honda'nın iddialarına göre bu otonom araç sayesinde hala "sürüşün verdiği hissi ve duyguları" tecrübe edebileceksiniz.

[Resim: honda-augmented-driving-concept.jpg]

Honda aracı "otonom ve yarı otonom" olarak sınıflandırıyor. Yani aracı istediğiniz zaman kontrol altına alabiliyorsunuz. Bunun için de özel bir direksiyon geliştirilmiş. Aracın genel anlamda otonom olarak kullanılacağını ifade eden Honda, bu sebeple alışılagelmiş tuşları kabin içerisinden kaldırmış. Aracı direksiyonla kontrol ettiğiniz zamanlarda ise direksiyonu bastırarak hız kazanabilecek, kendinize çekerek ise yavaşlayabileceksiniz.
Bul
Cevapla
#2
model böyle olacaksa çok kötü olmuş
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi