Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opel Vectra Hakkında Bilinmesi Gerekenler
#1
Vectra, Opel ailesinin en unutulmaz modellerinden birisi belki de. İkinci el fiyatları da hala Vectra’ya olan ilginin bitmediğini vurgular nitelikte. Artık üretimden kalkmasına rağmen belki binlerce Vectra kullanıcısı bulunuyor. Peki bu Vectra sahipleri araçlarını ne kadar iyi tanıyor? Zira Opel Vectra‘nın gizli kalmış bilinmeyen bazı özellikleri mevcut. Bunlardan bazılarını ise;

Sürüşe Duyarlı Fren Lambası. 30 km/saat üzerindeki hızlarda ABS’nin devreye girmesi durumunda, sürüşe duyarlı fren lambaları saniyede 5 kez yanıp sönerek
aracı izleyen sürücülere ek uyarıda bulunmaktadır.
AFL Sürüşe duyarlı ön farlar. Hızınıza ve direksiyon hareketlerine yanıt veren Sürüşe duyarlı ön farlar, viraj lambası sayesinde far huzmelerini yönlendirerek
ek bir aydınlatma sağlar ve gece sürüşünü daha güvenli bir hale getirir.
Dönüş Lambası. Kavşaklara yaklaşırken, farların içindeki ilave bir reflektör araç hızına, direksiyon simidinin konumuna ve göstergenin açık olup olmamasına göre harekete geçmektedir. Böylelikle kavşaklarda farlar döndüğü yönü aydınlatarak ekstra bir güvenlik sağlar.
Multi-contour sürücü koltuğu. En yüksek ergonomik ve ortopedik standartlarda üretilen bu koltuk mükemmel sürüş konforu için ısıtma ve havalandırma ile 8-yönde elektrikli ve hafızalı ayarlama özelliklerini sunmaktadır.
Elektrik İklim Kontrollü Klima (ECC). Ön koltuk yolcularının her biri için bireysel olarak ayarlanabilmekte ve güneş ışığı sensörü ile torpido gözü soğutmasını içermektedir. ECC bir hava kalitesi sensörüne de sahip olup dış hava kalitesi önceden belirlenmiş bir düzeyin altına düştüğü zaman dumanların aracın içerisine girmesini önlemek için otomatik olarak hava sirkülasyon konumuna geçmekte ve hava düzeldikçe kademeli olarak “normal” konuma dönmektedir. ECC, çalışma konumunu gösteren bir Grafik Bilgi Ekranıyla sunulmaktadır.
Etkin güneş koruması. Solar Reflect® özellikli ön cam, içeri giren direkt güneş ışınlarının miktarını azaltmak amacıyla cam katmanları arasında yer alan son derece ince metal katmanlar kullanmakta ve direkt güneş ışığının gösterge paneli üzerindeki etkisini %15’e varan bir oranda azaltabilmektedir.
Elektrikli bagaj kapağı. Vectra Caravan’ın yük alanına erişimini kolaylaştırmak tasarlanmış olan bagaj kapağını uzaktan kumanda ile açıp kapatabilirsiniz.
Otomatik katlanır ısıtmalı, ışığa duyarlı yan aynalar. Aracı stop ettiğinizde belli bir süre sonra yan aynalar maksimum güvenlik için otomatik olarak içeri katlanır. Ayrıca ışığa duyarlı yan aynalar tıpkı dikiz aynası gibi maksimum görüş sağlar.
Tavana monte edilmiş DVD çalar. Bu 7″ ekranlı, kablosuz kulaklıklı ve uzaktan kumandalı cihaz, arka koltuk yolcuları için mükemmel bir seyahat konforu sunmaktadır. Dışarıda (akü ile) veya iç mekanda (TV’ye bağlanarak) kullanım amacıyla kolaylıkla çıkarılıp takılabilmektedir.
Ara
Cevapla
#2
Bu model artık üretilmiyor mu?
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi