Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.78/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Kia Picanto çok ekonomik ve çevreci: 4.1 litre/100 kilometre ortalama yakıt tüke
#1
Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, yeni modelleriyle kazandığı ivmeyi uzun süre daha koruyacak gibi gözüküyor.Modellerinin güncel versiyonlarıyla Avrupa, Amerika ve anavatanında çok önemli satış rakamlarına ulaşan otomobil üreticisi, A sınıfındaki modeli Picanto'yu yeniledi. Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak yeni Picanto özellikle düşük yakıt tüketim ve emisyon değerlerine sahip motorlarıyla ön plana çıkıyor.
4 farklı motor seçeneğiyle satışa çıkarılacak yeni Picanto'nun benzinli motorları çok ekonomik ve çevreciler. Baz versiyon 1.0 litre hacminde,flex-fuel özellikli, 3 silindirli bir benzinli motora sahip. 68 beygir gücündeki bu küçük motor kasa ağırlığı da düşük olan Picanto'yu taşımakta pek zorlanacak gibi gözükmüyor. 100 kilometrede ortalama 4.2 litre/100 kilometre yakıt harcayan bu 1.0 litrelik motorun emisyon değeri ise 95 gram/kilometre.
Diğer bir benzinli motor seçeneği olan 1.2 litre hacmindeki 4 silindirli motor ise 84 beygir güç üretiyor. 5.8 litre/100 kilometrelik ortalama yakıt tüketimine sahip bu modelin emisyon değeri 105 gram/kilometre. Öte yandan Avrupa'da satılacak Picanto modellerinde start-stop sistemi de opsiyon olarak sunulacak. Bu sayede 1.0 litrelik benzinli motorun ortalama yakıt tüketimi 4.1 litre/100 kilometreye, emisyon değeri ise 95'ten 90 gram/kilometre değerine inecek.
Bahar aylarında Kia showroomlarında boy göstermesi planlanan modelin ilk olarak 5 kapılı versiyonu satışa çıkarılacak. 3 kapılı versiyonun satışa çıkarılmasının ise sonbaharı bulabileceği belirtiliyor.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi